השמפו הראשון שלי

איך חופפים את הראש לתינוקות ולפעוטות, ממה מומלץ להימנע ובאיזה שמפו כדאי להשתמש?

 

 

0003_Layer Comp 4

אין כמו לחבק תינוק חמים ארוז במגבת רכה וגדולה. לסרק בעדינות את השיער העדין, הרטוב, ולהסניף את הריח המתוק שלו. זהו רגע של אושר צרוף, מתיקות ואהבה בלתי תלויה בדבר.
בביקור הראשון בטיפת חלב ודאי הסבירו לכם כמה חשוב לרחוץ את התינוק מדי יום, כדי לשמור על ההיגיינה שלו וכדי להקנות לו הרגלי ניקיון, כיצד חופפים את הראש ועד כמה חשוב להשתמש רק בתכשירי רחצה המיועדים לעורם הרגיש של תינוקות. במיוחד בתכשירים היפואלרגניים, שעברו את כל הבדיקות הדרמטולוגיות הדרושות ושאין בהם פארבנים.

 

כיצד חופפים בשבועות הראשונים?


כידוע, תינוקות נולדים כשבגולגולתם 4 מרווחים, שנקראים מרפסים – המרפס הקדמי, המרפס האחורי ושני מרפסים בצדי הראש. המרפסים תורמים לגמישות הגולגולת ולמעבר בטוח בתעלת הלידה. משום שהמרווחים נשארים "פתוחים" למשך שבועות אחר הלידה, ראשם של תינוקות הינו פגיע. ההמלצה היא לגעת כמה שפחות בראשו של תינוק, והורים רבים חוששים מכך.
בנוסף, עורם של תינוקות הינו רגיש ועדין במיוחד ובפרט עור הקרקפת, שנוטה להתקלף בשבועות שלאחר הלידה. זהו תהליך טבעי שכל התינוקות עוברים, אין צורך להיבהל או לרוץ לרופא, גם לא למרוח קרמים ושמנים שעלולים דווקא למנוע את הקילוף.
לכן, שימוש בשמפו לתינוקות חשוב במיוחד, שכן הוא מסייע בהסרה קלה ובטוחה של אותם קילופים בקרקפת ולשמירה על בריאות העור, מבלי שיש צורך לעסות או לקרצף את ראשו של התינוק.

בחודשים הראשונים מומלץ להשתמש בשמפו ייעודי לתינוקות לניקוי עדין של עור הקרקפת, למשל, שמפו אל דמע של סופטקר שמיוצר במיוחד עבור עורם הרגיש של תינוקות, מאפשר ניקוי עדין ביותר של עור הקרקפת. בנוסף, השמפו מכיל מרכיב ייחודי – פרוטאין כותנה – שמעשיר את העור בלחות ומפחית אדמומיות. שמפו אל דמע של סופטקר הינו תכשיר היפוארלגני, שנבדק דרמטולוגית, מתאים לעור רגיש, אינו מכיל פארבנים ושומר על רמת החומציות של עור התינוק (PH 5.5).

קל מאד לחפוף את שערו של התינוק: מטים את ראשו בעדינות אחורה, מרטיבים בעזרת כף היד במעט מים ומעסים בעדינות עם כמה טיפות של שמפו לתינוקות. שוטפים במעט מים וכמובן – נזהרים שהמים לא יזלגו על הפנים ושלא יכנסו לעיני התינוק. מייבשים את השיער בטפיחות קלות בעזרת מגבת רכה. לסיום הפעולה כדאי להבריש או לסרק את שערו העדין של התינוק במברשת או במסרק המיועדים לתינוקות.