איך להפוך את הרחצה לזמן איכות      

אמבטיה היא אירוע חווייתי לתינוק, וגם להורים שלו. מדוע וכיצד אפשר לנצל את ההזדמנות ולהפוך אותה לזמן איכות ולמידה

 

0005_Layer Comp 6

אין כמו שעת הרחצה כדי לנסות משחקים חדשים, שירים חדשים ופעילויות חדשות, בהתאם לגילם של הקטנטנים. אז מעבר למה שאתם בטח מכירים: ברווזון, מסננת, כדורים ועוד... הנה כמה רעיונות לניצול זמן הרחצה ללימוד ולהתקרבות, שבטוח יגרמו גם לכם הנאה מרובה. הפעילויות שלהלן מתאימות לגילאי 18-36 חודשים. 

 

בסבון ובמים, טרללה...

כשאני נקי, אני מותק...

 

כהורים לפעוטות אתם ודאי מכירים את שירי המשחק החמודים הללו, אתם בוודאי גם שרים אותם לקטנטנים שלכם בזמן הרחצה. גם אם לא תמיד הם מבינים את המילים, פעוטות אוהבים מאד שירי משחק, הם נהנים מהם עם כל החושים, מפתחים בעזרתם את המוטוריקה העדינה שלהם, לומדים על הסביבה שלהם, מעשירים את אוצר המלים ומחזקים את הקשר שלכם איתם. הרבה מאד תינוקות וילדים אוהבים להירדם לצלילי מוזיקה. שמיעת מוזיקה מרחיבה את הדמיון ומרגיעה מאד. גם בזמן האמבטיה, ובמיוחד בערב, כדאי להשמיע לבייבי שירים ונעימות שהוא אוהב. אבל זהירות: עדיף שנגן המוזיקה יהיה מחוץ לחדר האמבטיה, בעיקר אם הוא פועל על חשמל ולא על סוללות.

 

שעת סיפור רטובה
נצלו את הפעילות הרטובה כדי להקריא סיפור, במיוחד בערב. כן, גם קטנטנים בני פחות משנתיים יאהבו לשמוע את מעשה בחמישה בלונים, או את מיץ פטל. כל הקלאסיקות הללו יכולות להיות מלוות בהמחשה בעזרת בובות, דובונים וכל מה שאפשר להכניס למי האמבטיה. 

 

העיקר זה העיצוב
אם יש לכם כשרון ציור, תוכלו לצייר על קירות חדר האמבטיה, על הקרמיקה או על דופנות האמבטיה עצמה - דמויות ואביזרים שמופיעים בסיפורים ובשירים האהובים: בלונים, מיץ פטל, טלפון, ירח. אם הכישרון מכם והלאה, תוכלו למצוא שפע של מדבקות שאפשר להדביק. כדאי גם למלא את האמבטיה באביזרים מתאימים: כוס, טלפון מפלסטיק, חיות גומי וכדומה, שבעזרתן תמחיזו את הסיפורים והשירים. 

הקפידו להשתמש בצבעים שאינם רעילים ושניתן להסיר בקלות בסבון ובמים. 

 

תראו מה שצבע יכול לעשות

ציור בצבעי אצבעות הוא שלב חשוב בהתפתחות המוטורית, להכרת הצבעים, לפיתוח הדמיון. וודאי תופתעו לגלות כי ניתן להכין בקלות צבעי אצבעות מחומרים שיש בבית ושמתאימים לשימוש האמבטיה.

 

החומרים הדרושים להכנת צבעים ביתיים:

שקית עם סגירה הרמטית (זיפלוק)
כף וחצי עמילן תירס (קורנפלור)
שליש כוס שמפו לתינוקות
צבעי מאכל מתאימים למים ובטוחים לתינוקות
1-2 כפיות מים

מכניסים את כל החומרים לשקית ההרמטית ומנערים היטב. יוצקים לקערה קטנה ומאפשרים לילדון לטבול את כפות הידיים ולקשקש על דופן האמבטיה. 

 

והערה קטנה לסיום: חשוב לאפשר לקטנטנים לשחק בסביבה בטוחה. אפילו כשהמים רדודים, אל תסירו מהם את העיניים. הקפידו שטמפרטורת המים תהיה נמוכה, פושרת. וכדי למנוע החלקה או נפילה באמבטיה, מומלץ להושיב אותם בהתקן ייעודי לאמבטיה, בהתאם לגילם.