האמבטיה המושלמת

עם מעט מחשבה ויצירתיות זמן האמבטיה של התינוק יהפוך משלב שגרתי שעלול לעתים להוביל למריבה, לאחד הפרקים הכי מהנים ביממה. 4 טיפים שיגרמו לילדים לרצות להתרחץ

 

המים שנכנסים לעיניים, החום והקור, ההפשטה מהבגדים והתחושה של ריחוק מהחיבוק החם של אמא ואבא, אלו רק חלק מהסיבות שהופכות את המקלחות בשנת חייו הראשונה של התינוק למאתגרות במיוחד. בדיוק מהסיבה הזו ישנם כמה טיפים  שממש כדאי לכם להכיר ויכולים לעשות את ההבדל בין צרחות כל יום באזור השעה 19:00 לבין ערבים שקטים, מחויכים ומהנים:

 

  1. חיתול בד, זה כל הסיפור. המעבר מלבוש מלא לעירום מלא לא קל לחלק מהתינוקות. עיטפו את הקטנצ'יק בחיתול בד, ורק אז הכניסו אותו לאמבטיה. איך לא חשבו על זה קודם? שאלה טובה.
  2. אמבטיה מתקפלת. מי אמר שאמבטיה לתינוקות זו גיגית שעומדת על קונסטרוקציית מתכת והופכת עד מהרה לאבן שאין לה הופכין? אמבטיה מתקפלת היא קומפקטית מאוד, נוחה לתפעול, לא תופסת מקום כמעט בכלל ויכולה להיות מעולה גם לקמפינג מחוץ לבית. שהילד יגדל, האמבטיה הזו תמתין בסבלנות עד לפעם הבאה בה המשפחה שלכם תגדל.
  3. מצחייה לחפיפה. אחד הדברים המאתגרים ביותר בזמן האמבטיה אצל תינוקות היא למנוע מהמים להיכנס להם לעיניים בזמן החפיפה. זה השלב שהתינוק מתחיל באמת לצרוח  וההורה הרבה פעמים יכול לאבד את הסבלנות. מה עושים? מצחיית החפיפה תפתור את הבעיה. חובשים את המצחייה על מצחו של התינוק והמים נשארים רחוקים מהעיניים.
  4. מגבת-סינר. מכירים את זה שאתם רוחצים את התינוק ואז בסוף האמבטיה עושים תרגילי אקרובטיקה משוכללים כדי להגיע למגבת מבלי לעזוב את התינוק? אז זהו, שיש דרך הרבה יותר פשוטה לעשות את זה. חפשו את המגבות לתינוקות שבצידן האחד יש כובע שעוטף את ראשו של האוצר ומהצד השני יש מעין לולאה המשמשת כסינר. אתם לובשים את הסינר ובתום האמבטיה פשוט מרימים אליכם את התינוק, מחבקים, מייבשים והכל בקלי קלות.