חוזרת לעבודה אחרי חופשת לידה? כך תעשי זאת נכון

החזרה לאחר חופשת הלידה ולא משנה כמה זמן לקחת – צריכה לעבור בצורה חלקה כמה שאפשר. הנה כמה טיפים שיקלו עלייך, על התינוק ועל כל מי שסביבך בתקופה הראשונה

 

ככה בלי לשים לב, עברה לה חופשת הלידה שלך. ישנן אימהות שמחכות לרגע הזה ולחזרה לשגרת החיים והקריירה, שנקטעו מסיבה טובה כמובן. בצד השני של הסקאלה, אנו מוצאים נשים שלא כל כך אוהבות את הרעיון של עזיבת התינוק והקאמבק לטרפת של העבודה.

 

כך או כך, יסכימו כולן, שהחזרה לאחר חופשת הלידה – צריכה לעבור בצורה חלקה כמה שאפשר. הנה כמה טיפים שיקלו עלייך, על התינוק ועל כל מי שסביבך בתקופה הראשונה.

 

ערכי לוח זמנים עם המטפלת או מעון היום

כמה ימים לפני שאת חוזרת לעבודה, שוחחי עם מי שיטפל בתינוקך (בני משפחה, מטפלת, הגננת במשפחתון או במעון היום). כך, תוכלי להבין מה צריך להכין ואיך צריך להיערך: חיתולים, האכלה, הכנת בקבוקים, בגדים, שאיבה במידה ואת מניקה, פריטים שאהובים על תינוק וכדומה.

 

אימהות רבות, מכינות יומן מטלות בכל ערב לעצמן ולמטפלת ובו רשימת ציוד שצריך לקחת למחרת, לו"ז האכלות, לו"ז שינה, דברים מיוחדים שיש לשים לב אצל התינוק.  אפשר להכין רשימה מסודרת ולתלות על המקרר, כדי לא לשכוח כלום בטרוף של הבוקר.

 

הכנה זו, תעזור לך לעכל את סיום חופשת הלידה בעודך בבית ואולי תבטל את הכניסה הראשונה שלך למקום העבודה, עם מסקרה מרוחה מדמעות. 

 

השקיעי בעצמך בשבילך הרגשה טובה

חוק מספר אחד, רגע לפני שאת חוזרת הוא, לא לנסות למדוד את הבגדים שלך מלפני ההיריון, יום לפני שאת הולכת לעבודה. פנקי את עצמך במסעי שופינג כמה שבועות לפני סיום חופשת הלידה. אם ילדים מקבלים בגדים חדשים, לפני שהם מתחילים גן או בית ספר – אז למה שאמא לא תתחדש ? זה גם זמן מושלם להשקיע קצת בתיק אופנתי חדש, אחרי שהתרגלת לתיק העגלה הגדול שליווה אותך בחודשים האחרונים ובנעלי עקב שיחליפו את נעלי הספורט שחרשת בצעדות עם התינוק.

 

תכנני לחזור לעבודה ביום רביעי או חמישי

החזרה למקום העבודה באמצע השבוע, תאפשר לך למקסם את הזמן שאת עדיין עם התינוק ולהקל עלייך ועליו את הכניסה לשגרה החדשה. בקשי ממי שעובד איתך, להתעדכן במיילים ובמה שקורה מאז שיצאת לחופשה– כמה ימים לפני שתתחילי להיכנס להילוך גבוה.

 

תלמדי לומר גם לא

אל תתני לאחרים לזרוק עלייך את כל העבודה בשבוע הראשון לחזרתך. עמיתים לעבודה, שאינם הורים, עשויים לא להבין את ההשלכות של צורך בכמה ימי הסתגלות בחזרה לשגרה. אם את מניקה, הצורך בתקופת מעבר – גבוה יותר. מרגישה  שמעמיסים עלייך יותר מדי? גשי למנהל הישיר שלך בהקדם והציבי גבולות בדרך נעימה כמובן. את לא צריכה אויבים כבר מהיום הראשון.

 

תכנון ארוחת ערב קלה בשבוע הראשון

כאשר את מתחילה את שגרת החזרה לעבודה לאחר חופשת הלידה, הכנת ארוחת ערב לך, לבן הזוג ולילדים האחרים – יכולה להיות משימה קשה. הרי הדבר הראשון שבא לך לעשות, כאשר את חוזרת מהעבודה ואוספת את התינוק הוא, להתכרבל, לשחק ולהאכיל את הקטנצ'יק. בישול והכנת אוכל ועוד עם תינוק ברקע – לא מעוררים חשק אצל נשים רבות. ולכן, בסוף חופשת הלידה, חפשי מתכונים אהובים עלייך ועל בני משפחתך, שניתן להכין בעשר דקות. בדרך הזו, תקלי על שגרת הערב ותוכלי להתפנות להכנת התינוק לאמבטיה, האכלה והכנתו לשינה.

 

זה בסדר אם הבית שלך מבולגן קצת

אסור לך לשכוח שאת עדיין אמא מדהימה, למרות הכלים שנערמים בכיור, הכביסה שנמצאת בכל פינה בבית והמיטות הלא מסודרות. אנחנו בטוחים, שלפני שנולד לך תינוק, היית יכולה להתחרות עם החדרנית של בית המלון במי מסדרת יותר יפה את המיטה. אחרי שהתינוק נולד והחזרה לעבודה- המיטה שלך לא תראה כנראה אותו דבר ועדיין השמיים לא נפלו והכל ממשיך כרגיל. הנה עוד דרך להסתכל על זה באופן חיובי: סדר העדיפויות שלך השתנה והפך לנכון.

 

נסי לדחות החלטות גדולות בתקופה הראשונה

סביר להניח, שבימים הראשונים יעלו בך מחשבות על עזיבת העבודה. אלו רגשות טבעיים, אבל יועצים רבים יגידו לך, לא לקבל החלטות לזמן מה. תני לעצמך זמן להחליק בחזרה לתוך השגרה החדשה ולנסות להתעמק שוב בעולם המבוגרים. תוך חודש, תביני אם הצלחת לאמץ באופן מלא את הנורמלי החדש והאם את רוצה להתחייב אליו או מעדיפה שלא.